GALERIE AUTORSKÉ KERAMIKY

Design mé keramiky zhmotňuje hodnoty a přístup k životu. Trvanlivost, spolehlivost, zemitý klid, vytrvalá tichá služba konkrétním potřebám uživatelů. Příroda a její síly, osobité lokální materiály ve své nejčistší podobě.

Keramické jídelní servisy

Jídelní servis je dosavadním vrcholem mé nezávislé a samostatné tvorby. Spojuji v něm zkušenosti s výrobou velkých serií s potřebou vyjádřit svůj vlastní náhled na nádobu, soupravu, užitnost jednotlivých dílů. Veškeré kusy soupravy se musí podporovat, doplňoavat a funkčně propojovat.

Mým cílem je vyrábět tu nejkvalitnější, odolnou keramiku, která vydrží po generace.

Ve výpalech dosahujeme maximálních možných teplot, které zaručí odolnost v myčkách, mikrovlnkách a podobných moderních nástrahách. Nejtvrdší glazury zaručují odolnost proti chemickým vlivům, jak různých kyselin, tak mycích prostředků.

Čajová keramika

Čaj je tu s námi zhruba stejně dlouho, jako víno. Obrovská a pestrá kultura, bohatsví kultivarů, míst, kde je pěstován, zemí, kde je podáván. Stejně pestrý je i sortiment nádob a náčiní, které používáme k jeho přípravě.

Keramické vázy

Květina je mým velmi oblíbeným tématem. Rád pro ní vytvářím útočiště po dobu, kdy zkrášluje naše příbytky. Jediná květina, nebo celá vazba se dobře vyjímají v poklidných a decentních tvarech a barvách, které se květině nesnaží konkurovat.

Keramické dózy

Dobře skladovat a uchovávat je v domácnosti často potřeba. Čaj, káva, bylinky, plody, česnek, cibule... Keramická nádoba je dobrá volba pro uchování a posílení aromatu.

Keramické hrnky

Hrnek si zaslouží vlastní kategorii. Je tím, co si většina z nás vybaví pod pojmem "keramika" jako první. S uchem či bez ucha, což je dnes moderní, je naším blízkým společníkem. Kdo jiný se našich rtů dotýká tak často?

Keramické lahve

Lahev je pro mě jedna z královských disciplín a spolu s konví jedna z nejtěžších věcí k výrobě a úplnému zvládnutí. Dnes jsou lahvě hlavně skleněné, ale pokud trváte na keramice jsme tu. A v mnoha ohledech je nepropustnost pro světlo dobrým argumentem pro lahev od nás.

Keramické servírovací talíře a tácy

Servírovací talíře a táci jsou soliterní kusy, kterými můžete doplnit svou domácí keramickou sbírku. Rád maluji po vzoru asijské tušové malby a větší formáty servírovacích táců jsou k tomu nanejvýš vhodné.